SKI AREÁL SÁDEK CAPARTICE
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na hory?

Zima přichází mílovými kroky. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Jízdné na vleky v okolí se většinou sjednotilo, postavena byla spousta nových lanovek a svah je upravován častěji a častěji. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Bufet sice na většině míst najdete, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Levnější ubytování je ve Francii. Dražší je ale doprava. Rakousko má areály přibližně stejně kvalitní, jsou však výrazně blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 16.6.
Zataženo
23°C
17°C
Čtvrtek
17.6.2021
Jasno
27°C
16°C
Pátek
18.6.2021
Jasno
27°C
19°C
Sobota
19.6.2021
Polojasno
28°C
18°C